NAUKA KODOWANIA… NIE TYLKO DLA UCZNIÓW

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Skibniewie rozpoczną naukę programowania w ramach projektu dla szkół KOD DO PRZYSZŁOŚCI.

Dla większości nauczycieli rodzi to konieczność zdobycia nowych umiejętności. Panie nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej wzięły udział w kursie przygotowującym do realizacji projektu – uczyły się programowania. Organizatorem kursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji Elektronicznej. Przedsięwzięcia odbywają się dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych w ramach Działania 3.2. Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 -2020.

Podczas zajęć, które odbyły się w dn. 16 -17.02.2019 r. w Szkole Podstawowej w Kosowie Lackim, nauczyciele poznali metody i techniki używane do nauki programowania dostosowane do potrzeb i umiejętności dzieci w klasach I – III. Dowiedziały się również jak zastosować ideę nauki poprzez zabawę.

Uczniowie już w marcu będą brali udział w trzydziestogodzinnych warsztatach programowania z użyciem aplikacji ScratchJR i Scratch, wykorzystując specjalną wersję klocków Lego- LegoWeDo 2.0, w które nieodpłatnie została wyposażona szkoła.

Warsztaty te przeprowadzą w naszej szkole doświadczeni trenerzy razem z naszymi nauczycielami klas I –III. Działania te panie będą kontynuowały w przyszłości.